• Konkurs jesienny pt. ,,Miss Ogródka’’

          • W dniach 25 - 26 października odbył się w klasach I - III konkurs plastyczno - techniczny pt.,, Miss ogródka’’. Bohaterami konkursu były owoce i warzywa. Uczniowie na początku obejrzeli krótką prezentację,  poświęconą roli owoców i warzyw w naszej diecie. Omówiono także piramidę żywieniową i  miejsce,  jakie zajmują w niej warzywa i owoce.  Po części teoretycznej wszyscy z zapałem, zabrali się za tworzenie jesiennych postaci. Uczniowie wykazali się dużą  kreatywnością w komponowaniu prac. Gotowe wytwory upiększyły klasę i stworzyły jesienny klimat.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce: Łukasz Makowiecki

            II miejsce: Grzegorz Gondek

            II miejsce: Rafał Maik

            Wyróżnienie: Nadia Konke

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz ze słodkim poczęstunkiem.

            Organizatorzy: Beata Jankowska- Mreła, Katarzyna Kucharska

          • Matematyczno-przyrodniczy tor przeszkód

          • W środę, 3 listopada odbył się w naszej szkole matematyczno-przyrodniczy tor przeszkód. Przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali w konkurencjach sportowych wykonując jednocześnie zadania przyrodnicze i matematyczne. Wszyscy spisali się znakomicie.

          • Poznaj Polskę

          • Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. To program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w trzydniowej wycieczce do Wrocławia.
            W ramach wyjazdu zwiedzą m.in. Ostrów Tumski, Stary Rynek, Halę Stulecia, Panoramę Racławicką, Hydropolis.

            Całkowity koszt projektu – 12 300 zł

            Kwota dofinansowania – 9 840 zł

          • Wycieczki turystyczno-krajoznawcze naszych uczniów

          • Nasze szkoła stara się stale rozszerzać ofertę edukacyjno-wychowawczą ponad zajęcia programowe i dodatkowe odbywające się na terenie placówki. Do takich form zaliczyć można różnorodne wycieczki oraz wyjścia w ramach zajęć. Uczniowie naszej szkoły dzięki wsparciu lokalnych i krajowych firm oraz przedsiębiorstw uczestniczą w wycieczkach do najważniejszych miejsce w Polsce. Zwiedzili już Warszawę, Zakopane i Tatry, Kraków a obecnie planowany jest wyjazd na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. W imieniu dzieci z naszej szkoły składamy gorące podziękowania na ręce naszych sponsorów, dzięki którym wyjazdy te były możliwe. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest największym dowodem na to, że my dorośli działamy w słusznej sprawie. 

            „Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste dziękujemy zawiera wszystko, co wyrazić chcemy.”

            W szczególności chcemy podziękować:

            Fundacja PKO Banku Polskiego

            Krajowa Spółka Cukrowa SA

            Bank Spółdzielczy Nakło nad Notecią

            Pan Mateusz Gąsior

            Pan Radosław Sikorski 

            Pan Waldemar Juszczak

            Pan Andrzej Narożny

          • Turniej gier planszowych

          • W czwartek, 21 października, odbył się w naszej szkole turniej gier planszowych. Uczniowie rywalizowali grając w chińczyka w sześciu czteroosobowych drużynach. Zwycięzcy w poszczególnych drużynach grali w finale. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

          • Z alpaką przez powiat nakielski

          • Od początku września odbywają się w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne dofinansowane przez Starostwo Powiatowe „Z alpaką przez powiat nakielski”.

            23 września uczniowie gościli w Rozwarzynie w Alpakoterapii LasAlpakas, gdzie przypomnieli sobie zasady zachowania się w obecności zwierząt, spacerowali po lesie z alpakami, karmili je, poznali też inne zwierzęta mieszkające w gospodarstwie.

            30 września odwiedziliśmy Przystań w Nakle nad Notecią. Spacerowaliśmy wraz z alpakami podziwiając Noteć w jesiennej odsłonie.

            7 października odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną hodowlę alpak w Jarużynie „Alpakowy Ogród”. Uczniowie poznali również inne zwierzęta: owieczki, kózki, papugi.

            Przed nami jeszcze inne wyprawy , spacery i spotkania. Projekt będzie realizowany do połowy grudnia

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

          • Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego

            W środę, 1 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.  Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przywitał dyrektor szkoły- Pan Mariusz Dereziński. Życzył wszystkim uczniom samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu pasji i zainteresowań a nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły spokoju i samych radości w pracy z uczniami.

          • Spektakl bajkowy pt. „O wiewiórce Łupiskórce”

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy pdp B wraz z wychowawcą Alicją Splitt realizują program innowacji pedagogicznej  „Teatr – nauka i zabawa”.  W związku z tym uczniowie zaprezentowali spektakl bajkowy pt. „O wiewiórce Łupiskórce”. Nietrudno zauważyć, że nasi uczniowie większość czasu spędzają przed ekranem komputera, telewizora lub telefonu komórkowego. Spektakle teatralne, wizyty w teatrze są dla nich czymś obcym, nieznanym. Uczestnictwo w zajęciach teatralnych zapewnia rozrywkę, wspaniałą edukacyjną zabawę, a także edukację kulturalną. Teatr ma również ocalić piękno języka polskiego oraz polską kulturę. Uczniowie zaprezentowali również spektakl w  przedszkolu „Dobre Ludki” w Sadkach i w Szkole Podstawowej w Sadkach. Były szczere podziękowania i oklaski.

          • XXVIII Mistrzostwa Polski Sprawni - Razem w Lekkiej Atletyce

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie ZSS w Karnowie wzięli udział w XXVIII Mistrzostwach Polski Sprawni-Razem w Lekkiej Atletyce, odbywających się w tym roku w Sępólnie Krajeńskim.
            W zawodach wzięło udział ponad 100 sportowców z całej Polski, w tym członkowie reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

            Podczas mistrzostw rozegrane zostały następujące konkurencje: biegi na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m i 3000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, dyskiem, bieg przez płotki 100m i sztafety 4x100m.

            Uczniowie szkoły w Karnowie spisali się znakomicie.

            Klaudia Pawlicka została podwójną mistrzynią Polski w biegu na 100 m i skoku w dal, zdobyła również brązowy  medal w sztafecie 4x100 m reprezentując województwo kujawsko-pomorskie.

            Kinga Lizik zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m

            Kacper Konke zajął IV miejsce w rzucie oszczepem oraz IV miejsce w skoku w dal.

            Szkołę reprezentowali jeszcze Filip Redliński i Grzegorz Lizik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

          • Program Rekolekcji Wielkopostnych

          • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 

            15.16.17. marca  2021 roku 

             

            Temat rekolekcji:    „Eucharystia – autostradą do nieba” Bł. Carlo Acutis

             

            W czasie Wielkiego Postu zwykle uczestniczyliśmy w rekolekcjach, które odbywały się w kościołach. Z uwagi na pandemię w tym roku rekolekcje będą miały inny charakter, odbędą się w naszych domach.

            Uczniowie otrzymają materiały, propozycje katechetyczno – rekolekcyjne. Wraz z rodzicami będą :

            - odmawiać modlitwy,

            - wypełniać karty pracy,

            - brać udział w konkursach,

            - oglądać materiały serwisie internetowym YouTube,

            -  brać udział w spotkaniach  online na stronach internetowych  diecezji   bydgoskiej,                                              - oglądać filmy religijne na  wskazanych stronach  internetowych.

             

            Wypełnione karty pracy i prace konkursowe należy dostarczyć do szkoły do dnia 19.03.2021 roku.

             

             

            Plan  rekolekcji:

              

            12.03.2021 roku

                 W tym dniu, wychowawcy klas w ZSS w Karnowie przekażą rodzicom uczniów materiały rekolekcyjne,  przygotowane przez katechetów pracujących w szkole.

            15 – 17.03.2021 roku

                  Uczniowie /korzystając z pomocy rodziców lub opiekunów/ wykonują  przekazane  karty pracy, prace konkursowe, oglądają w Internecie zaproponowane filmy, obrazy, prezentacje.

            19.03.2021 roku

                       Rodzice dostarczają do szkoły i przekazują wychowawcom klas: karty pracy, prace konkursowe.

            26.03.2021 roku

                     Katecheci oceniają karty pracy, ogłaszają wyniki konkursu, przygotowują wystawę prac. Wyróżnieni uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody /przekazuje wychowawca klasy/.

             

             

             

             

          • Aplikacja STOP COVID

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią, zwraca się z prośbą o wsparcie promowania aplikacji STOP COVID, zachęcając wszystkich rodziców do zainstalowania aplikacji.

            Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna, a także może stanowić skuteczne narzędzie w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS – CoV- 2. Monitoruje ona otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli np. dany użytkownik ma dodatni wynik testu – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja jest systematycznie udoskonalana. Za jej pomocą można np. po otrzymaniu informacji o kontakcie z osobą zakażoną zapisać się na test. Dostępna jest w kilku językach i działa na terenie Unii Europejskiej. Materiały dotyczące aplikacji STOP COVID znajdują się na stronie:

            https://www.gov.pl/web/protegosafe

             

          • PILOTAŻOWY PROGRAM „AKTYWNY SAMORZĄD” 2021 finansowany ze środków PFRON

          • Cele programu:

            1. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

            2. Cele szczegółowe programu:

            - przygotowanie beneficjentów programu z zaburzeniami ruchu, słuchu i percepcji wzrokowej do pełnienia różnych ról społecznych poprzez umożliwienie im włączenia się do tworzącego się społeczeństwa informacyjnego,

            - przygotowanie beneficjentów programu do aktywizacji społecznej, zawodowej lub wsparcie w utrzymaniu zatrudnienia poprzez likwidację lub ograniczenie barier w poruszaniu się oraz barier transportowych,

            - umożliwienie beneficjentom programu aktywizacji zawodowej poprzez zastosowanie elementów wspierających ich zatrudnienie,

            - poprawa szans beneficjentów programu na rywalizację o zatrudnienie na otwartym rynku pracy poprzez podwyższanie kwalifikacji.


            Więcej informacji: Ogloszenie_Aktywny_Samorzad.pdf​​​​​​​

          • Walentynkowy konkurs

          • Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów do wykonania pocztówki, wierszyka, plakatu, piosenki o tematyce walentynkowej.

            Technika wykonanych prac dowolna.

             

            Prace składamy do 12.02.2021 wychowawcom.

            Samorząd Uczniowski

          • Zdalna Poczta Walentynkowa

          • DZIEŃ Swiętego Walentego to dzień dobry dla każdego!
            W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!

             

            Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów,  którzy pragną wyrazić swoje uczucia w tym dniu w wyjątkowy sposób, do wykonania kartki walentynkowej. Laurki walentynkowe proszę wykonać do 05.02.2021r. i przekazać wychowawcom. Rozdanie poczty Walentynkowej nastąpi 12.02.2021.

             

            Samorząd Uczniowski

             

          • Testowanie nauczycieli i pracowników szkoły.

          • W przyszłym tygodniu odbędzie się testowanie nauczycieli i pracowników klas I-III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych na obecność SARS-CoV-2.

            Poniżej znajdują się informacje, które określają zasady postępowania w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność Sars-Cov-2

            KW_150663_WSSE_plik1.pdf​​​​​​​

          • Przerwa świąteczna i ferie zimowe

          • Zimowa przerwa świąteczna w szkole rozpoczyna się w środę 23 grudnia i potrwa do Nowego Roku, czyli do piątku 1 stycznia 2021 r. 

            W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.

            W czwartek, 24 grudnia decyzją dyrektora, szkoła jest zamknięta  na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.

          • Konkurs biblioteczny „Najpiękniejsza kolęda”

          • Dnia 18 grudnia 2020r. rozstrzygnięty został konkurs biblioteczny „Najpiękniejsza kolęda”. Aby wziąć  w nim udział należało wykonać albo pracę plastyczną albo pracę pisemną, przedstawiającą wybraną przez ucznia kolędę.

            Dostarczone prace konkursowe, w większości plastyczne, ilustrowały takie kolędy jak: „Cicha noc”, „Jezus malusieńki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem”. Za wszystkie prace bardzo dziękuję.

            Miejsce I zajęli:
                                                                                                                                       
            - Emilia Żygowska,                                                                                                                        
            - Jakub Kulczewski,                                                                                                                  
            - Mateusz Milczyński.

            Miejsce II zajęli

            - Anita Górecka,             
            - Remigiusz Grzybowski                                                                       

            Miejsce III zajęła Eliza Adamczyk, a dyplom za udział otrzymał Filip Redliński.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

            Gratuluję!!!

                                                                                                                                                                                                                                               

          • Procedury zdalnego nauczania i zasady prowadzenia zajęć w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie

          • W czasie trwania nauki zdalnej określonej odrębnymi przepisami w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie materiały dla wszystkich uczniów w ramach zdalnego nauczania przygotowywane będą w formie papierowej karty pracy. Obowiązuje zasada indywidualizacji pracy wynikająca z IPET-u.

            Każdy nauczyciel, w tygodniowym cyklu, jest zobowiązany przygotować stosowne materiały dla każdego ucznia, zgodnie z tematyką określoną w planach wynikowych z danego przedmiotu.

            Uczeń zobowiązany jest do terminowego wykonywania zadań przygotowanych przez nauczyciela.

             

            1. Dyżur biblioteczny - każdy piątek w godzinach 9.00 - 11.00 .

            2. Dyżur logopedyczny - każdy wtorek w godzinach 9.00 - 11.00 .

            3. Dyżur pedagoga - każdy czwartek w godzinach 9. 00 - 11.00 .

             

            Więcej informacji dotyczących zdalnego nauczania  znajduje się w pliku poniżej:

          • Organizacja pracy Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie od 26 października 2020 roku do 6 listopada 2020 roku

          • 1. Szkoła Podstawowa klasy I-III przychodzą normalnie każdego dnia.

            2. Branżowa Szkoła I Stopnia pracuje stacjonarnie zgodnie z planem. - klasa p. M. Zwolińskiej przychodzi w poniedziałki, wtorki i środy - klasa p. A. Chyżewskiej przychodzi w czwartki i piątki

            3. Szkoła Przysposabiająca do Pracy pracuje stacjonarnie w następujące dni:

            - poniedziałek 26 października 2020 roku

            - środa 28 października 2020 roku

            - piątek 30 października 2020 roku

            - wtorek 3 listopada 2020 roku

            - czwartek 5 listopada 2020 roku

            4. Szkoła Podstawowa pracuje stacjonarnie w następujące dni:

            - wtorek 27 października 2020 roku

            - czwartek 29 października 2020 roku

            - środa 4 listopada 2020 roku

            - piątek 6 listopada 2020 roku

            5. Nauczanie indywidualne i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze odbywają się zgodnie z planem z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa nauczycieli i uczniów.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych